Źle się dzieje w strefie Euro.

W drugim kwartale tego roku PKB Europy zmniejszył się o 0,2% w porównaniu z pierwszym kwatałem 2012 i o 0,4% w porównaniu z analogicznym kwartałem zeszłego roku. Dwie największe gospodarki Unii czyli Niemcy i Francja wypadły lepiej od oczekiwań, niemniej średnią zaniżają pozostałe kraje.

Największa gospodarka Unii czyli Niemcy w Q2 2012 zanotowała wzrost PKB o 0,3% (przy wzroście w Q1 2012 0,5%), ekonomiści zakładali 0,2%, a więc było nieco lepiej od założeń. Podobnie było we Francji, gdzie ekonomiści szacowali spadek PKB o 0,1% a skończyło się na 0,0%, a w ujęciu r/r zanotowano wzrost 0 0,3% najlepsze sex randki.

Ostatnie dane pokazują, że źle się dzieje w całej Unii. Ujemny PKB w Q2 2012 notują po kolei kraje takie jak Portugalia, Włochy, Grecja, Cypr, Hiszpania, Holandia, Węgry, Czechy, Bułgaria. Produkcja w całej strefie Euro, licząc czerwic do maja, spadła średnio o 0,6%. Rekordy bije także bezrobocie, które wynosi już 11,2%. Po raz szósty spadły wskaźniki PMI dla usług i przemysłu.

A jakieś dobre dane? Jak znajdziemy to będziemy pisać… 😉

about author

admin

related articles