Zdrowotne właściwości siemienia lnianego

Zdrowotne właściwości siemienia lnianego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zdrowotne właściwości siemienia lnianego

Siemię lniane uzyskuje się z lnu – kwitnącej rośliny koloru niebieskiego. Naturalny olej sporządzany na bazie siemienia lnianego jest bardzo rekomendowany do spożywania z racji ogromnej porcji kwasów tłuszczowych określanych też jako omega-3. Substancje te posiadają zdrowotny wpływ niemal na każdą część ludzkiego ciała. Oliwa z siemienia lnianego zawiera także kwasy omega-6 i omega-9, lecytynę, cynk, potas, magnez, białko, błonnik, a także wiele witamin z grupy B.

Siemię lniane doskonale wpływa na układ krwionośny, ponieważ obniża pułap LDL (szkodliwego) cholesterolu. Wspomaga optymalną pracę jelita grubego. Siemię lniane posiada właściwości przeciwnowotworowe. Jako bogate źródło celulozy, przeciwdziała zatwardzeniom i wzmacnia układ immunologiczny. Z przeprowadzanych badań wynika, że dzieci w wieku szkolnym, które zażywały jedną łyżeczkę oleju lnianego dziennie w znacznym stopniu rzadziej zapadały na infekcje dróg oddechowych aniżeli dzieci, które oleju lnianego nie konsumowały w ogóle.

Ponadto siemię lniane zmniejsza objawy cukrzycy poprzez regulowanie ilości cukru we krwi. Oliwa z siemienia lnianego wspiera odchudzanie poprzez zwiększenie tempa procesów metabolicznych w organizmie, a mianowicie pomaga spalić nadmiar, niezdrowych tłuszczy w organizmie.

about author

admin

related articles