Psychoterapeuta Poznań

Psychoterapeuta Poznań

Kim właściwie jest psychoterapeuta i kiedy warto udać się po jego pomoc? Czy każdy z nas może być psychologiem? Czy każdy człowiek spotyka w swoim życiu problemy, z którymi powinien zwrócić się do eksperta od pomocy dla duszy?

Wielu ludzi, szczególnie ze starszych pokoleń, jest przekonanych, iż problemy należy rozwiązywać samemu lub w gronie rodziny. Ludzie z tej grupy sporadycznie decydują dzielić się intymnymi problemami choćby z najbliższymi znajomymi. W tej sytuacji trudno się dziwić braku gotowości do podejmowania psychoterapii, gdzie o skuteczności całego procesu decyduje ponad wszystko gotowość do otwartego opowiedzenia o intymnych relacjach z rodziną, uzależnieniach, problemach zdrowotnych i rozmaitych innych kwestiach utrudniających lub uniemożliwiających komfortowe życie.

Inną grupą, która wyjątkowo niechętnie korzysta z pomocy psycholog Poznań są mężczyźni, którzy z przeróżnych względów uważają, że taka pomoc naraziłaby ich na lekceważenie otoczenia lub pokazała słabość charakteru. Czy zdrowszym rozwiązaniem jest depresja i w konsekwencji ryzyko samobójstwa? Chyba warto zachować dla soebie nieuzasadnione obawy i nieuzasadnione przekonanie o samowystarczalności emocjonalnej. Jeśli jesteśmy skłonni naprawiać buty u doświadczonego szewca, dlaczego tak trudno powierzyć swoje zdrowie duszy, a więc nieporównanie większą wartość, doświadczonemu specjaliście?

about author

admin

related articles