Prawa autorskie blog

Prawa autorskie blog
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jestem prawnikiem, bo wychowałam się w środowisku prawników.

Wybór zawodowej ścieżki życiowej był dla mnie naturalną konsekwencją. Odkąd pamiętam uważałam, że każdy powinien być świadomy swoich praw i wiedzieć jak je chronić, a moim- jako prawnika – zadaniem jest pomoc w przedzieraniu się przez gąszcze przepisów.

Stale się uczę i rozwijam. Zbieram doświadczenie od najlepszych. Ukończyłam Uniwersytet Jagielloński, a obecnie jestem aplikantem radcowskim przy OIRP w Katowicach.

W moim życiu prawo przeplata się z pasją do muzyki – szczególnie tej tworzonej i granej „na żywo”, filmu czy literatury. Dzięki zdobyczom nowych technologii te niezwykłe wytwory ludzkiego intelektu mogą towarzyszyć mi zawsze i wszędzie: na ekranie laptopa, smartfona czy tabletu. Często nie muszę się martwić o bilet, bo najnowszą sztukę czy koncert ukochanego pianisty mogę zobaczyć we własnym mieszkaniu albo w parku na ławce.

Internet zdominował nasze codzienne życie w niemal każdej dziedzinie. Kto z nas choć raz nie oglądał ulubionego serialu czy filmu w systemie VOD albo nie zamieszczał swoich zdjęć na portalach społecznościowych? Do Internetu w coraz większym stopniu przenosi się również nasza działalność zawodowa.

To właśnie te zagadnienia zainspirowały mnie do założenia bloga. W dalszym ciągu niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że do tego, co dzieje się w sieci również znajduje zastosowanie prawo własności intelektualnej. Największym problemem jest jednak rosnąca dysproporcja pomiędzy dynamicznym rozwojem nowych technologii a pozostającymi w tyle regulacjami prawnymi.

Jak chronić twórców jednocześnie nie ograniczając dostępu do przedmiotu ich działalności?

Poza pracą nie wyobrażam sobie życia bez muzyki czy podróży. Siły zbieram szukając nowych  wyzwań, które pobudzają mnie do działania i poznawania nieznanego. Jestem zafascynowana atmosferą i klimatem Lizbony, podejściem do życia jej mieszkańców.

A tymczasem zapraszam na mojego bloga! Mam nadzieję, że przybliży Ci nieco interesujące zagadnienia albo naprowadzi na rozwiązanie ewentualnego problemu z pogranicza prawa autorskiego i nowych technologii.

about author

admin

related articles