O kontuzje łatwo z początku przygody ze sportem

O kontuzje łatwo z początku przygody ze sportem
1 vote, 4.00 avg. rating (83% score)

O kontuzje łatwo z początku przygody ze sportem.

Mięśnie można wzmocnić szybciej niż ścięgna albo stawy, a przez to duże prawdopodobieństwo kontuzji jest w tym momencie, w którym uważamy, że już nabraliśmy wprawy i siły. Co robić gdy już złapaliśmy kontuzję? Zanim udamy się na pierwszą wizytę możemy zapisać na kartce pytania, które nas dręczą. To To prosty zabieg, mający na celu ułatwienie poszukiwań rehabilitanta, który zapewni skuteczną pomoc, zgodną ze współczesną wiedzą medyczną oraz najlepszymi praktykami w zawodzie. Ponieważ jeśli potencjalny „zbawca” zaproponuje nam zabiegi metodą McKenziego, a posiada certyfikat wydany przez McKenzie Institute International, mamy gwarancję, że otrzymamy fachową pomoc i poradę.

Przy okazji pierwszego spotkania dobrze jest zwrócić uwagę na warunki higieniczne i wyposażenie (np. stabilny stół do masażu). Z kontuzją powinniśmy wybrać się do specjalisty, najszybciej jak tylko to możliwe. Wyszukajmy jak najlepszego lekarza sportowego, który nie powie nam, że mamy porzucić uprawianie sportu.

Po diagnozie kolejnym krokiem powinna być fizjoterapia (sprawdź pełną ofertę pod adresem). Z pewnością doradzi jak unikać kolejnych kontuzji, więc nie wahajmy się dopytywać o wszystko, co do czego mamy wątpliwości.

about author

admin

related articles