Mamo, To Ja!… Twój Prawnik na macierzyńskim

Mamo, To Ja!… Twój Prawnik na macierzyńskim
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Krótka historia o tym, jak Prawnik na macierzyńskim podjął współpracę z miesięcznikiem „Mamo, To Ja” oraz o efekcie tej współpracy.

MAmo, To Ja

Na początku był chaos.

A potem stworzyłam Prawnika na macierzyńskim.

Zanim do tego doszło, pracowałam w zawodzie prawnika przez 6 lat. Zdarzało mi się wtedy publikować artykuły w prasie o tematyce prawniczej. Z uwagi na swoje „pisarskie” skłonności, robiłam to z wielką przyjemnością. Do tej pory jednak pisałam pod swoim nazwiskiem, a nie pod pseudonimem artystycznym 😉

Nie tak dawno spotkała mnie nie lada niespodzianka. Zgłosiła się do mnie miła pani z redakcji miesięcznika Mamo, To Ja, która dotarła do mnie poprzez tę stronę i zaproponowała napisanie artykułu… tyle, że nie mnie, a Prawnikowi na macierzyńskim! Tym większa to dla mnie satysfakcja, że jak doskonale wiecie, Prawnik na macierzyńskim nie pracuje na swoją popularność latami, a jedynie kilka miesięcy. Okazało się, że jest już znakiem rozpoznawczym, no przynajmniej w kręgach tzw. „parentingowych”.

Bardzo mi z tego powodu miło.

Propozycję przyjęłam, artykuł napisałam i w efekcie powstał temat miesiąca w „lutowym” Mamo, To Ja.

Dochodzą mnie słuchy, że obecnie wśród was są czytelnicy tego miesięcznika, którzy zdecydowali się nas odwiedzić. Serdecznie ich pozdrawiam i dziękuję, że wpadli.

Spodziewam się, że i was może zainteresować tematyka tego artykułu. Jest to swego rodzaju przewodnik po prawie pracy dla matek zatrudnionych na umowę o pracę. Ten temat już się pojawiał, bo pisałam o urlopach macierzyńskich i tacierzyńskich, jednak tym razem zakres jest nieco inny. Staram się przejść z wami (teraz piszę do kobiet) po waszych najważniejszych prawach pracowniczych od momentu ciąży. Będzie to więc takie „dopełnienie”. Nie powiem, że „do całości”, bo przepisów jest cały gąszcz i można by jeszcze wiele o nich napisać. Niemniej, ten pakiet podstawowy dzięki dotychczasowym wpisom na prawniknamacierzynskim.pl oraz dzięki poniższemu artykułowi będziecie już mieli w jednym paluszku.

about author

admin

related articles